Головна » 2010 » Листопад » 11 » 26 жовтня 2010 року відбувся відкритий захист докторського дисертаційного дослідження Світлани Кульбіди
16:44
26 жовтня 2010 року відбувся відкритий захист докторського дисертаційного дослідження Світлани Кульбіди


26 жовтня 2010 року в Інституті спеціальної педагогіки НАПН України відбувся захист дисертаційного дослідження Кульбіди Світлани Вікторівни на тему: «Теоретико-методичні засади використання жестової мови у навчанні нечуючих», поданої на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук, зі спеціальності 13.00.03 – корекційна педагогіка.Дисертаційне дослідження присвячено проблемі використання жестової мови, як феномену, у процесі навчання глухих осіб в контексті соціокультурного підходу.

У дослідженні здійснено теоретико-методологічний, історичний та емпіричний аналіз теоретичних моделей минулих та існуючих підходів до формування означеної проблеми. Розкрито феномен глухоти в контексті технократичного та гуманістичного підходів. Розроблено теоретичну модель становлення і розвитку особистості глухої дитини, визначено основні категорії в їх взаємообумовленості та взаємовпливі.

Розроблено, змістово забезпечено та апробовано авторську систему організаційно-змістових моделей формування жестової комунікативної компетенції та становлення і розвитку особистості глухої дитини. Доведено, що УЖМ – відкрита мовна система взаємопов’язаних елементів (кінетичних, лексичних, граматичних та ін.) різного характеру.

Обґрунтовано теоретико-методичні засади вивчення мови жестів як навчальної дисципліни, використання її як засобу навчання нечуючих в умовах двомовного підходу. Простежено функціонування терміну «жестова мова», що засвідчує характер змін у суспільстві щодо ревізії понятійно-термінологічного поля сучасної науки.
Переглядів: 798 | Додав: usllab