Головна » 2012 » Березень » 20 » ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК ЖЕСТОВИХ ОДИНИЦЬ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ, ЕТИЧНИЙ СУПРОВІД НЕЧУЮЧИХ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЄВРО-2012
16:05
ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК ЖЕСТОВИХ ОДИНИЦЬ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ, ЕТИЧНИЙ СУПРОВІД НЕЧУЮЧИХ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЄВРО-2012
З 8 червня по 1 липня 2012 весь світ спостерігатиме за 14-им чемпіонатом Європи з футболу – одним з наймасштабніших спортивних змагань планети, яке пройде в Україні та Польщі. У прес-службі зазначили, що під час Євро-2012 співробітникам УЄФА в Україні та Польщі надаватимуть допомогу майже 5 500 волонтерів.
У Законі України «Про волонтерську діяльність» одними з напрямів є: сприяння проведенню заходів національного та міжнародного значення, пов’язаних з організацією масових спортивних, культурних та інших видовищних і громадських заходів; надання допомоги особам, які через свої фізичні або інші вади обмежені в реалізації своїх прав і законних інтересів.
До волонтерів, які будуть надавати допомогу під час чемпіонату Європи, висуваються певні вимоги, такі як: вміння працювати в колективі, комунікабельність та вільне знання англійської мови, але так само волонтери мають знати як допомогти, при потребі, людині з порушенням слуху. Виходячи з цього лабораторією жестової мови Інституту спеціальної педагогіки НАПН України та Українським товариством глухих було створено розробку «Орієнтовний перелік жестових одиниць для загального користування, етичний супровід нечуючих та взаємодія з ними під час проведення фінальної частини з футболу Євро-2012».
Розробка складається з кількох розділів. Так, наприклад, розділ з етичного супроводу нечуючих, де для учасників (волонтерів, працівників соціальних служб) ЄВРО-2012 подані рекомендації щодо спілкування та взаємодії з нечуючими, що значно покращить результативність спілкування та розуміння нечуючими подій, що відбуваються. Зразки жестових одиниць чітко розподілено за тематичним принципом. Розробка містить теми, вкрай важливі для спілкування з нечуючими особами учасників ЄВРО-2012.
1.     Загальновживані жестові одиниці.
2.     Сфери застосування:
-         банківська сфера;
-         дорожний патруль, міліція, правопорушення;
-         медична сфера;
-         культурна сфера (дозвілля);
-         спортивна сфера;
-         побутова сфера;
-         юридична сфера;
-         звязок.
3.     Перелік професій
4.     Числа
Жестові одиниці подані як українською жестовою мовою, так і міжнародною. Як додаток створено відеосупровід, що надасть можливість кращого засвоєння матеріалу. Важливою також є інформація про контактних осіб, до яких можна звернутися при виникненні певних проблем.
Розробка допоможе як нечуючим особам, так і чуючим, порозумітися між собою, отримати корисну інформацію та задоволення від перебування на Україні та перегляду такої масштабної події як чемпіонат Європи з футболу.

 

 

Переглядів: 841 | Додав: usllab