Головна » 2012 » Квітень » 19 » З досвіду проведення курсів підвищення кваліфікації у Одеській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті № 91 для глухих дітей
17:12
З досвіду проведення курсів підвищення кваліфікації у Одеській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті № 91 для глухих дітей
Під час весняних канікул на базі Одеської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату  № 91 для глухих дітей були проведені двотижневі обласні курси підвищення кваліфікації сурдопедагогів чотирьох закладів: згаданої школи № 91, Одеської спеціальної школи-інтернату № 97 для дітей зі зниженим слухом, Болградської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для глухих дітей та Одеської вечірньої школи для робітничої молоді з порушення слуху.
На запрошення директора спеціальної школи № 91 Віктора Миколайовича Малія лабораторією жестової мови Інституту спеціальної педагогіки НАПН України було відряджено наукового співробітника Адамюк Н.Б. для проведення циклу лекційно-практичних занять з української жестової мови.
Протягом двох днів, а саме 28-29 березня, слухачі курсів знайомилися з мовою своїх вихованців – жестовою, як наукою. Їм представлено було особливості лексики, граматики і синтаксису УЖМ, частково розкрито культуру спільноти глухих, на прикладі відеоматеріалів продемонстровано жестове мовлення глухих учнів, усне мовлення яких є об’єктом роботи шкільного колективу.
Знати дві мови і пізнавати дві культури для вільного життя у двох світах – з цим ствердженням погодилися всі присутні педагоги. Саме в цьому напрямку має працювати шкільний заклад для глухих дітей.
Всі присутні мали можливість отримати нову розробку лабораторії ЖМ – «Український жестівник для батьків».
Переглядів: 758 | Додав: usllab