Головна » 2010 » Травень » 27 » СУМУЄМО
12:47
СУМУЄМО


Сучасна загальна і спеціальна педагогіка понесла відчутну втрату – після затяжної довготривалої хвороби пішов з життя дійсний член АПН України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Микола Дмитрович Ярмаченко. До високих ступенів та звань відомої людини додамо найвищі – Людина, Наставник, Педагог.

Після закінчення педінституту ім. О.М. Горького й аспірантури в цьому ж інституті Микола Дмитрович розпочав свою наукову діяльність у галузі дефектології. Після захисту докторської дисертації працював асистентом, старшим викладачем, завідуючим кафедрою дефектології, завідуючим кафедрою сурдопедагогіки, проректором з навчальної роботи. У грудні 1973 р. був призначений директором Науково-дослідного інституту педагогіки України. З цього часу предметом наукових пошуків ученого стали питання методології, теорії та історії педагогіки.

Написав Микола Дмитрович близько 300 праць. Він брав активну участь у числених наукових всеукраїнських, міжнародних конференціях і конгресах. Постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 1992 р. Миколу ДмитровичаЯрмаченко М.Д. затверджено дійсним членом – засновником Академії педагогічних наук України й водночас Президентом – організатором цієї Академії.

Він був дбайливим наставником і вихователем молодих науковців, створивши відому школу (понад 150 аспірантів). За його підручниками вчилися і продовжують вчитися покоління учнів і студентів.

Серед числених праць Миколи Дмитровича найбільш значущі для спеціальної педагогіки нечуючих осіб є «Історія сурдопедагогіки» (1975), «Проблеми компенсації глухоти» (1976), «Свідомість у навчанні глухих» (1963). Чим заслужив неоціненну повагу і безмежну вдячність від спільноти нечуючих, своїх учнів, педагогічної когорти загальноосвітніх спеціальних шкіл України, широкого загалу науковців.

Микола Дмитрович Ярмаченко був великим працелюбом, справжнім патріотом України, безперечним професіоналом своєї справи, підтверджуючи свою любов до неї і словом, і вагомими справами.

Микола Дмитрович залишається з нами у своїх книгах, у нашій пам’яті та серцях.

Висловлюємо найщиріші співчуття родині, близьким та друзям Миколи Дмитровича.

Переглядів: 1121 | Додав: usllab