Головна » 2010 » Грудень » 13 » Урочисті заходи до Дня інвалідів
11:34
Урочисті заходи до Дня інвалідів

КАЛЕЙДОСКОП ПОДІЙ 3 ГРУДНЯ

 Цей день — не святкова дата, тож вітання тут не зовсім доречні. Та й з чим вітати? З тим, що хтось має значні проблеми зі здоров’ям і потребує допомоги й підтримки? А чи про це треба згадувати лише раз на рік?

Але, яким би  суперечливим не було ставлення до цієї дати, так уже склалося в державі, що саме цього дня проходить безліч різноманітних заходів, на яких вшановують інвалідів і тих, хто працює з ними.

Традиційною була програма заходів у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім». Усі вони злилися в цілий калейдоскоп подій, які відбувалися протягом трьох днів — з 3 по 5 грудня. Перший день розпочався з урочистої церемонії відкриття загальнодержавних заходів, присвячених Міжнародному дню інвалідів, за участю: віце-прем’єр-міністра України В.М. Тихонова, міністра Кабінету Міністрів України А.В. Толстоухова, міністра праці та соціальної політики В.І. Надраги, народних депутатів України, представників Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, громадських організацій інвалідів.

Віце-прем’єр-міністр України В.М. Тихонов вручив державні нагороди кращим представникам організацій, які опікуються інвалідами. Зокрема, звання заслуженого працівника соціальної сфери удостоєна директор Сумського ВП «Стиль» УТОГ — Л.П. Яковчук.

Віце-прем’єр та інші представники уряду і Міністерства праці та соціальної політики ознайомились з експозицією виставок, які розмістились у залах Українського дому. Там були представлені кращі зразки виробів протезно-ортопедичної галузі й продукція підприємств громадських організацій інвалідів до Євро—2012.  До цієї події підготували свої вироби 14 швейних, 7 металообробних, 4 деревообробних підприємства і СПКТБ УТОГ.

Відбулась також виставка виробів і художніх творів, які виготовлені руками інвалідів. В експозиції представлені різноманітні творчі здобутки людей з інвалідністю, усього — понад 400 творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Особливий інтерес у відвідувачів викликали живописні роботи талановитих художників, неповторні вишиванки та вишиті картини, вироби майстрів народно-прикладної творчості, авторами яких є більш ніж 260 дітей та дорослих людей з інвалідністю з усіх регіонів України. Приємно, що й тут УТОГ мав що показати, і картини нечуючих художників займали чільне місце на художній виставці.

Але найбільше враження справив концерт за участю художніх колективів і окремих виконавців, які представляли різні громадські організації інвалідів. Перед концертом міністр праці та соціальної політики В.І. Надрага вручив відомчі відзнаки кращим представникам галузі.

Концерт розпочався з урочистої патріотичної композиції Театру міміки і жесту «Райдуга», у якій головну роль грала чарівна Юлія Стоцька. На цьому організатори концерту не обмежились, включивши до програми ще три виступи нечуючих артистів, у тому числі «чудо-жонглера» О. Бракіна. З особливою симпатією і захопленням сприйняли глядачі виступ наймолодшого учасника — учня Київської спецшколи № 6 Віталія Гарбузюка з піснею «Ты не бойся, мама!». Як пожартував ведучий концерту — заслужений артист України, актор Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка Анатолій Гнатюк: «З таким солдатом мамі боятись нічого».

Справжнім подарунком усім присутнім у залі став виступ народної артистки України Алли Кудлай і славнозвісного Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського.

У наступні дні в Українському Домі відбулися також інші заходи, зокрема круглі столи на тему забезпечення сучасними засобами реабілітації для інвалідів.

На урочистому закритті Всеукраїнської виставки продукції до Євро—2012 представникам УТОГ був вручений диплом за активну участь у виставці.

3 грудня відбулись також урочисті заходи у Державному цирку, які проводила з нагоди Міжнародного дня інвалідів Київська міська державна адміністрація.

Переглядів: 4191 | Додав: usllab