Головна » 2010 » Червень » 21 » Відбулася зустріч з канадськими колегами
11:38
Відбулася зустріч з канадськими колегами

Під час візиту в Україну з метою проведення та участі у Літньому таборі Українсько-Канадського Альянсу для глухих і слабочуючих, професор університету Альберти Майкл Родда (м. Едмонтон, Канада), 9 червня завітав до нас, у лабораторію. Пана Родду супроводжувала нечуюча студентка університету Альберти – Амбер.

Спілкуючись з Амбер, ми з’ясували, що її візит в Україну має на меті вивчення особливостей соціалізації нечуючої спільноти в умовах українського сучасного соціуму.

Під час зустрічі, гості цікавилися здобутками лабораторії, зокрема, виданими науково-методичними посібниками, збірниками наукових праць, навчальними програмами, електронними посібниками та зібраними нами зразками ЖМ. У гостей викликав значний інтерес також такий напрямок роботи лабораторії, як проведення курсів із вивчення жестової мови для педагогів загальноосвітніх спеціальних шкіл, які навчають нечуючих дітей. Багато запитували про проблеми з якими стикаються нечуючі в Україні, цікавилися про стан правового забезпечення нечуючих і жестової мови в нашій державі.

Канадські колеги поділилися власним досвідом з питань, що стосуються забезпечення мовних прав глухих, особливості впровадження жестової мови в навчання нечуючих у Канаді.

На зустрічі також було обговорено питання про участь співробітників лабораторії у проведенні курсів з основ вивчення ЖМ на базі експериментальної школи № 95 для педагогів та батьків нечуючих дітей, що має відбутися в рамках проекту «інклюзивна освіта».

Переглядів: 775 | Додав: usllab