Головна » 2010 » Травень » 27 » Жестова мова як предмет викладання в університетах США
11:36
Жестова мова як предмет викладання в університетах США
     З нагоди довгоочікуваного приїзду в столицю України нечуючого американця українського походження Аркадія Білозовського, - в суботу 22.05.2010 р., на базі Інституту спеціальної педагогіки НАПН України відбувся конструктивний "круглий стіл" під назвою: "Жестова мова як предмет викладання у вищих навчальних закладах".
     Знаючи про те, що Аркадій є лінгвістом американської жестової мови (ASL), активну участь в роботі "круглого столу" взяли аспіранти та наукові співробітники лабораторії жестової мови, представники Ради перекладачів України.
     Будучи професором Браунського університету (штат Масачусетс), Аркадій Білозовський викладає основи знань ЖМ як іноземної для чуючих студентів. Крім того, він є засновником і керівником служби перекладу ЖМ у вищезгаданому штаті.
Під час роботи "круглого столу" пан Білозовський розкрив свою методику викладання ЖМ, яка базується на повному "поринанні" у культуру глухих та лінгвістичному "зануренні" у мову глухих.
     Червоною ниткою крізь ділове обговорення проходило порівняння двох мов і двох культур: чуючої і нечуючої спільнот, пошук оптимальних шляхів вільного співіснування важливих компонентів людства: мови, культури, історії.
     Таким чином, можна з впевненістю сказати, що круглий стіл з питань вивчення ЖМ став першим серйозним кроком до тісної співпраці із зарубіжними колегами зі США.
Переглядів: 819 | Додав: usllab