ПАПСЬКА РАДА В СПРАВАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я І МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

ХХІV Міжнародної конференції Єффата! Глуха людина в житті Церкви.

Ватикан 19-21 листопада 2009 р.Б.

Заключні рекомендації

   Організовуючи конференцію, присвячену місцю глухих людей у житті Церкви, Папська Рада з питань охорони здоров'я і медичних працівників мала намір рішуче заявити, щоб підкреслити той факт, що проблеми, пов'язані з слуховими вадами глухих, дійсних членів Церкви, заслуговує особливої уваги, як було підкреслено Святішим Отцем Папою Бенедиктом ХVІ під час аудієнції, даної учасникам Конференції, наступними словами: "Ви не є лише реципієнтами проголошення Євангельського об'явлення, але повноправні представники через чесноту вашого хрещення".  

Фактично, відмінність цієї конференції, зі всією повагою до інших, організованих в минулому конференцій на тему проблем осіб з різними видами особливих потреб, лежить у сильному бажанні виразити той факт, що вада слуху, чисто сенсорна, обов'язково повинна розглядатися окремо від інших фізичних вад, навіть коли йде мова про віру і релігійні практики.


Рекомендації

   Для повної інтеграції глухих осіб в життя Церкви ця Асамблея пропонує:

1.      Щоб у кожній Церкві на національному рівні існував центральний орган, що здійснює контроль і координує пасторальну працю для осіб з вадами слуху.

2.      Щоб у кожній дієцезії був щонайменше один священик з необхідною кваліфікацією у цій соціальній ділянці, щоб він міг бути контактною особою для глухих з метою здійснення Таїнств (особливо Сповіді), Літургії та катехизації.

3.      Щоб у семінаріях був навчальний курс, що орієнтує семінаристів у цій площині спеціального служіння і щоб була змога заохочувати їх поглиблювати їхні знання, які відкривають світ глухої людини, і по-можливості також вивчати жестову мову, відкриваючи інтерес до цього роду пасторальної праці.

4.      Щоб Владики з більшою увагою ставилися до вирішення проблем глухих, щоб в єпархіальних програмах для пасторальної і катехитичної праці передбачалася місце для катехизації і пасторальної праці для і з глухими людьми, і щоб глухі люди теж брали активно участь у такому служінню.

5.      Щоб у великих містах була церква/парафія де б Літургія дозволяла на активну участь осіб з вадами слуху.

6.      Щоб у парохіальних і єпархіальних програмах пасторальної праці була присвячена особлива увага глухим і членам їхніх родин. Було б корисно залучати деяких глухих осіб для їх опису.

7.      Щоб була католицька Інтернет-сторінка, де б обговорювалися поточні теми віри. На ньому мало б бути надано можливість показувати Літургію і проповіді. Сайт, коли виникають етичні питання політичного значення, повинен давати можливість кращого їх розуміння.

8.      Щоб були створені можливості для навчання глухих осіб релігійним наукам.

9.      Щоб, для служіння в потребах особам (глухим), які не знають жестової мови, тим які стали глухими і також тим, які стали глухими в зрілому віці, душпастирі повинні забезпечити такі місця, де б служили Літургію через відео.

10.  Щоб на національному рівні була утворена відповідна структура, яка б сприяла в покликаннях і підготовці  глухих кандидатів до богопосвятного життя і священства.

11.  Щоби при кожній єпархії реєструвалися перекладачі жестової мови, що можуть перекладати Літургію чи працювати у інших видах праці, потрібної для Церкви.

12.  Щоби переборювати перешкоди до повної соціальної інтеграції глухих осіб, як підкреслив Святіший Отець, потрібні відповідні закони, угоди і протоколи, що мають за ціль створити необхідні умови, які полегшують інтеграцію глухих осіб одночасно у навчальні кола і в кола праці, щоб це дозволило їм також принести плід зі своїх талантів (Мт.25,14-30) і вносити вклад на всі рівні, кожен згідно з його дарами і здатностями, для добра всієї спільноти.

 

   Досвід цих трьох днів, що дав нам радість і надію з одного боку, з іншого боку, повинен служити стимулом для нас працювати навіть важче і краще, щоб оклик, ні, крик, Ісуса: «Єффата (відкрийся)!», міг залунати в серцях глухих, чи то вони перебувають безпосередньо біля нас, чи розкидані по цілому світу.