Головна » 2011 » Вересень » 20 » 30 серпня 2011 року відбувася майстер-клас із жестової мови у Британській Раді
14:05
30 серпня 2011 року відбувася майстер-клас із жестової мови у Британській Раді
До лабораторії жестової мови ІСП НАНП України звернулась Британська Рада — міжнародна організація, що представляє Сполучене Королівство у галузі освіти і культури.
У рамках політики рівних можливостей, яка передбачає захист людей від невиправданої дискримінації та неупередженого ставлення до певних соціальних груп, Британська Рада проводить ряд заходів, які допомагають усувати прояви дискримінації людей за будь-якими ознаками, таким як стать, фізичні  вади, вік, походження, релігія, сексуальна орієнтація тощо. З метою концентрації уваги на спілкуванні з особами з порушеннями слуху, британською стороною запропоновано провести навчальну сесію з базових навичок спілкування з нечуючими.  
Ця навчальна сесія – майстер-клас із міжнародної жестової мови - відбулась 30 серпня 2011 року в Британській Раді й відділі культури Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Рівні можливості та розмаїття» за участі наукових працівників лабораторії жестової мови ІСП НАНП України.
За чотири години слухачі - співробітники Британської Ради, опанували основні жестові одиниці міжнародної жестової мови, які найчастіше використовуються при спілкуванні з нечуючими особами,  та одиниці з жестових мов провідних країн Европи та світу.
Під час навчальної сесії були використані основні правила навчання жестовій мові методом «занурення» без звукового супроводу, що дало гарні результати і сприяло кращому запам'ятовуванню смислового значення продемонстрованих жестових конструкцій.
Також були висвітлені окремі теми, що стосуються особливості культури глухих, зокрема таких як концепт «жестове ім’я».
При викладенні навчальної інформації застосовувався комунікативний принцип навчання, коли відтворюються не окремі жести, а фрази, завдяки яким розвивається як монологічне, так і діалогічне жестове мовлення.
Незважаючи на короткий термін навчання, слухачі майстер-класу продемонстрували досить непогані результати у опануванні жестової мови.
Насамкінець досягнута домовленість про подальшу співпрацю Британської Ради й відділу культури Посольства Великої Британії в Україні з лабораторією жестової мови ІСП НАНП України.
Переглядів: 787 | Додав: usllab