Головна » 2012 » Січень » 5 » Середовище спілкування з глухими людьми в Українській Греко-Католицькій церкві м.Львова
12:35
Середовище спілкування з глухими людьми в Українській Греко-Католицькій церкві м.Львова
Відбулася низка зустрічей новоствореного Клубу жестової мови в Українському Католицькому Університеті (Хуторівка 35,а). Ініціатором такої праці став Центр душпастирства осіб з вадами слуху "Надія” УГКЦ. В тісній співпраці з академічними силами УКУ, Центр організовує заходи для підтримки і навчання української жестової мови. Створене середовище спілкування серед нечуючих осіб і тих які чують, в якому розглядаються практичні ситуації життя глухої людини і  вживання жестової мови. Через запрошених гостей і тематики для обговорення,  в Клубі формується коло однодумців, які сприятимуть вирішенню наболілих проблем в середовищі глухих людей.  Головне в такому дискурсі це усвідомлення значення жестової мови, як серцевини комунікативної культури  глухих. Тобто формувати через жестову мову суспільну роль комуніканта  і  взаємного признання комунікантів з інших соціальних середовищ.
На останній зустрічі відбувся перегляд фільму "Темрява”(2005), про сліпоглуху дівчину і її освітній зріст. Фільм з дуже сладними соціальними і культурними обставинами, поставив ряд важливих проблем. Зокрема це освітній фактор, який засадничо визначає спосіб життя людей, які мають фізичні вади, а також і соціальну ваду, що є глухота. На зустрічах клубу (біля тридцяти осіб учасників) відбувся жвавий обмін думками, досвідами. Цікаво було почути від глухих людей, що вони думають про знання і про освіту взагалі, і які критерії розвитку для себе і своїх дітей.  
Для Церкви сприяння клубному життю серед соціальних груп є важливою формою суспільної трансформації. Виявлення проблематики соціокультурного виміру глухих людей є ціллю такого процесу. Це дозволить майбутнім пасторальним працівникам без хибного досвіду призвичаїтись до реалій життя глухих. Застосувуючи жестову мову в обговоренні, учасник Клубу сприяє і популяризує живу культуру глухої людини серед різних соціальних груп і створює  жестову подію, в якій сам бере участь.  В цьому контексті, тішить, що серед учасників Клубу  окрім глухих людей, є кілька священиків, шестеро семінаристів, студенти УКУ, які вивчають жестову мову, а також люди, що хочуть запізнатися з життям спільнот глухих.


Переглядів: 986 | Додав: usllab