Головна » 2013 » Травень » 16 » Шведський проект
13:02
Шведський проект

Spreadthesign так називається унікальний інтернаціональний проект імені Леонардо да Вінчі в рамках програми «Передача інновацій», яку підтримує Європейська комісія в особі шведського міжнародного відділення освіти і навчання.

У перекладі  Spreadthesign означає «Поширимо жест». Завданням цього проекту є поширення жестової мови різних країн в Інтернеті.

Зазначений проект є педагогічним інструментом для самоосвіти і є доступним користувачам всього світу, оскільки функціонує безкоштовно.

Первісною метою проекту є покращення навичок іноземної жестової мови тими особами, які виїжджають за кордон. До роботи над проектом залучені найбільш популярні для візитів країни: США, Австрія, Бразилія, Чеська Республіка, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ісландія, Індія, Італія, Японія, Латвія, Литва, Польща, Португалія, Румунія, Росія, Іспанія, Швеція, Турція, Великобританія та ін.

Проект розпочав роботу з жовтня 2008 року. Що стосується України, то команда, в яку увійшли працівники Центрального правління УТОГ та наукові співробітники лабораторії жестової мови Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, розпочала роботу значно пізніше, а саме 14 січня 2013 року.

Втім, на 1 травня 2013 року українська команда склала жестівник з 8 тис. жестових одиниць, випередивши інші команди, і увійшла в першу десятку країн, які є лідерами у роботі інтернаціонального проекту.

Для полегшення пошуку відповідного поняття жестівник містить такі тематичні групи одиниць: «Їжа», «Інформаційна технологія», автомобільні технології», «Бізнес», «Деревина та будівництво», «Дитячі жести», «Догляд за дітьми», «Електрика і енергія», «Загальновживані слова», «Машинобудування», «Медіа виробництво», «Мистецтво і дизайн», «Навчання», «Охорона здоров’я і соціальна допомога», «Подорож та туризм», «Одиниці поза категорією», «Релігія», «Речення», «Сільське господарство, садівництво і лісництво», «Спорт», «Флористика, перукарське мистецтво», «Числа» і «Абетка».

В перспективі в плани проекту входить додати до жестового відеоряду звуковий, а також 3D анімацію до слів. Крім цього планується включити жестові мови країн, що не входять в ЄС. Таким чином, Spreadthesign («Поширимо жест») ставить глобальні цілі.


Переглядів: 663 | Додав: usllab