Головна » 2012 » Травень » 22 » Візит канадських колег до Криворізької спеціальної загальноосвітньої школи для глухих дітей
14:56
Візит канадських колег до Криворізької спеціальної загальноосвітньої школи для глухих дітей
В рамках співпраці лабораторії жестової мови Інституту спеціальної педагогіки НАПН України та Центру глухознавства Університету Альберти м. Едмонтон, Канада вивчався досвід навчання нечуючих у регіонах.
Зокрема, з 10 по 11 травня цього року у Криворізькій спеціальній загальноосвітній школі для глухих дітей перебували з візитом канадські гості: Лінда Канді – консультант з питань освіти м. Едмонтон провінції Альберти та її перекладач американської жестової мови (АЖМ), оскільки Канді Л. є представником спільноти Глухих.
В першу чергу гостей цікавили особливості організації, змісту навчального процесу в спеціальній школі, відтак, вони побували на різних уроках і заняттях. Канадськими фахівцями було високо оцінено застосування двомовного підходу у навчанні глухих учнів. Новим для них було і що приємно вразило - застосування жестової мови саме на уроці розвитку слухового сприймання та формування вимови. Таким чином вони відзначають наявність права вибору мови глухими дітьми для засвоєння навчального матеріалу.
Крім того, гостей цікавила форма спілкування педагогічного колективу з учнями школи. Звернено увагу на злагодженість педагогічного колективу під керівництвом надзвичайно щирої душі директора навчального закладу – досвідченого сурдопедагога з 40-річним стажем Луценко Любов Миколаївни; відкрите спілкування між дорослими і дітьми. Висновок був зроблений після вільного невимушеного спілкування канадців з школярами американською жестовою мовою.
Із задоволенням канадські освітяни переглянули творчий звіт школи, в якому переплелися творчі здібності, смаки і нахили педагогів і вихованців школи. Також візитери відмітили професійну роботу таких педагогів як Касецька Ольга Василівна, Есько Юлія Володимирівна, Лучко Любов Василівна, Макогон Вікторія Володимирівна, Кобилянська Ольга Іванівна, Грішина Ольга Василівна, Сінчук Олександр Анатолійович, П’ятничко Світлана Василівна, Березовська Олена Олегівна, Письменюк Олена Вікторівна, Сердюк Віра Володимирівна, Семко Алла Яківна, Глушко Віра Дмитрівна, Кучер Лілія Вікторівна, Кравченко Олена Олександрівна.
Свої враження, високі відгуки і побажання у подальшій співпраці гості виклали у візитній книзі школи.

 

Переглядів: 1093 | Додав: usllab