Головна » 2012 » Червень » 9 » Візит канадських колег до Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для глухих дітей І-ІІІ ступенів
13:00
Візит канадських колег до Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для глухих дітей І-ІІІ ступенів
У програму відвідування спеціальних загальноосвітніх шкіл для глухих дітей, крім Криворізької, потрапила Полтавська спеціальна школа для глухих дітей. Якщо Криворізька школа приймала двох гостей з Канади, то Полтаву відвідала третя гостя – Дебра Рассел, професор, доктор педагогічних наук, директор Центру глухозавства ім.. Пейкоффа Університету Альберти. Вона також є президентом Всесвітньої асоціації перекладачів жестової мови.
Бавикіна Ольга Іванівна, разом із заступником з навчально-виховної роботи Яковенко Оленою Миколаївною, створили всі умови для того, щоб фахівці з Канади протягом дводенного перебування в навчальному закладі змогли відвідати по чотири предметні уроки щодня. Передовими педагогами-новаторами є такі як: Гонтарюк Е.П., Зарва Т.В., Коновалова Т.В., Лук'янова А.М., Семененко А.М. Одні уроки зацікавили. Інші здивували. Зокрема, урок з української мови викликав захоплення у канадців, оскільки молодою вчителькою був застосований білінгвальний метод навчання. Норми словесної мови пізнавалися засобом жестової мови. Тема уроку з української літератури – «Осіння соната Бетховена» здивували канадців, оскільки в їхніх школах слухання музики не застосовується. Проте викладання навчально-інформаційного матеріалу на цьому уроці їх зацікавив. Таким чином канадці аналізували уроки музичної ритміки, математики, біології тощо. Слід зазначити, що щирий захват викликав урок жестової мови, який вела нечуюча вчителька: вона провела цікаве тестування на знання назв міст України та їх позначень. На уроці фізкультури гості «відпочивали», бо чуючий вчитель вільно спілкувався з учнями і його розуміли гості без перекладу.
На круглому столі, який відбувся наприкінці другого робочого дня, були висловлені пропозиції гостей. Вони відмітили відмінну методику викладання предметів, але побажали щоб вчителі більш активніше застосовували ЖМ і не ставили дітям оцінки. Розповіли,що на відміну від наших шкіл, в Канаді головним є отримання знань, а не розвиток мовлення на предметних уроках, що є головним у наших школах.
Гостям було показано по одному номеру з кожного жанру художньої самодіяльності – тут, як говорили канадці, українським дітям нема рівних.
Крім шкільного закладу було відвідано Полтавську обласну організацію УТОГ, голова якої, Усенко Л В., розповів про життя глухих полтавчан, провів екскурсію двома підприємствами УТОГ (директори: Гречко Н.І., Акінін Б.Г.), познайомив з Будинком культури УТОГ. Родзинкою перебування в Полтаві стало відкрите спілкування канадців з місцевими жителями і перегляд концерту групи клоунів «Полтавські галушки».
Як завершальний висновок канадці відмітили взаємопідтримку і співпрацю Полтавської організації УТОГ з навчальними закладами, підприємствами УТОГ.


Переглядів: 1314 | Додав: usllab